28 Вересня 2015

На кафедрі історії України провели Міжнародну наукову конференцію «Суспільство Гетьманщини та Російська імперія»

На базі кафедри історії України 24-25 вересня відбулася Міжнародна наукова конференція «Суспільство Гетьманщини та Російська імперія». Форум провели у співпраці з історичним порталом Historians.in.ua, Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського за підтримки Центру вивчення влади та культури в Європі Університету Санкт-Ґаллена (Швейцарія) (в рамках проекту українсько-українські, російсько-українські діалоги) та Представництва Фонду Гайнріха Бьолля. Конференцію присвятили 250-річчю початку проведення Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 рр.

Конференція працювала за п'ятьма тематичними напрямками: «Старовина vs модернізація», «Імперська влада та місцеві спільноти», «Принци і жебраки» в Гетьманщині», «Освіта і церква в Гетьманщині», «Великий трус»: порахувати, щоб уніфікувати». Сучасний стан дослідження суспільства Гетьманщини та перспективи розвитку подальших студій учасники обговорили на круглому столі «Безмежний світ Гетьманщини: terra (in)cognita», який підсумовував роботу наукового форуму.

У конференції взяли участь дослідники з Батурина, Дніпропетровська, Запоріжжя, Києва, Луцька, Львова, Мадрида (Іспанія), Полтави та Харкова.

Детальну програму роботи конференції можна переглянути за посиланням: http://www.historians.in.ua/index.php/en/ogoloshennya/1633-mizhnarodna-naukova-konferentsiia-suspilstvo-hetmanshchyny-ta-rosiiska-imperiia-prysviachena-250-richchiu-pochatku-provedennia-heneralnoho-opysu-livoberezhnoi-ukrainy-1765-1769-rr-23-24-veresnia-poltava